Yeni Makyaj Yapacaklara Tavsiyeler... | ModaPusula

Yeni Makyaj Yapacaklara Tavsiyeler…

Hayatınızda daha önce hiç makyaj yapmadıysanız, makyajla yeni tanışacaksanız ve makyaj yapmaya karar verdiyseniz işte sizlere birkaç ip ucu. Her eşeyden önce bilmeniz gereken ilk kural makyajı abartmamanız ve doğal bir makyaj ile yüz hatlarınızı ortaya çıkarmaya çalışmanız gerektiğidir.

Peki bunu nasıl başarabiliriz? Gece ve gündüz birlikte kullanılabilen makyaj türleri bu kısımda sizlere yardımcı olacaktır. Böylece yüzünüz çok daha ince görünecektir. Belirtiğimiz gibi ilk ve altın kural aşırı makyajdan uzak durmaktır. Yüz hatlarınızı hafif dokunuşlar ile ortaya çıkarmaya çalışmalısınız. Yüz hatlarınıza en uygun olan makyajın hemen ortaya çıkmasını beklememelisiniz. Bu biraz sabırsız bir tutum olacaktır. Ufak ve yeni teknikler ile kendinize en uygun makyaj türünü zamanla öğreneceksiniz.

Makyaja başlarken ilk olarak farklı ürünleri bir araya toplamak ve küçük miktarlarda uygulamak olacaktır. Zamanla uygulamada tecrübe kazandıkça kendinize olan güveniniz artacak ve daha iyi makyajlar yapabileceksiniz.

Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir?

makyaj 2

İlk kez makyaj yapmaktaysanız bilmeniz gereken bazı ince noktalar var. bu noktalar sayesinde işlemleriniz çok daha kolay olacaktır.

  1. Cildinizi güzelce temizleyin ve hafif nemlendirin

Makyaj yapmak için öncelikle makyaj bölgesini hazırlamak gereklidir. Böylece yapılacak makyaj çok daha kaliteli olacaktır. Makyaj öncesinde cildinizi iyice temizleyin. Ardından hafif şekilde nemlendirin. Böylece yüzünüz daha nemli bir görünüme kavuşacaktır.

  1. Göz altı için kapatıcı kullanabilirsiniz.

Göz altlarınızda koyu halkalarınız varsa bunları kapatmak için kapatıcılar kullanılabilir. Bunun için kendinize en uygun olan kapatıcıyı belirlemelisiniz.

  1. Pudra Uygulayarak Belirginleştirin

Kapatıcı uygulamanın ardından kompakt veya isteye göre toz pudra uygulayabilirsiniz. Bunun için bir fırça ile yüzünüze pudrayı sürün. İsteyinize göre süngerde kullanabilirsiniz. Önemli olan kısım işlemi dairesel hareketler halinde yapmaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara