Vücut Tipi Nasıl Belirlenir? | ModaPusula

Vücut Tipi Nasıl Belirlenir?

 

Özellikle kadınların bir takıntı haline getirdikleri kilo ve vücut ölçüleri birçok araştırmacı tarafından farklı adlandırılmaktadır. Üzerinizdeki kıyafetlerin kendinize yakışmadığını düşünerek mutsuz olmaktasınız. Buradaki asıl sorun vücudunuz değil, vücut ölçülerinize uygun kıyafetler giyinmemektedir. Kıyafet alışverişi yaparken vücut ölçülerinizi önceden bilip ve ölçüp buna göre alışveriş yaparsanız eğer vücut tipinize uygun alışveriş yapmış olursunuz ve vücudunuza uygun giyindiğiniz için moda giyinmeye çalışırken kötü görünmemiş hem de daha şık bir görüntü sergilemiş olursunuz. Eğer vücut tipi olarak vücudunuzu tanımıyorsanız eğer ihtiyacınız olan tek şey mezuradır. Mezura yardımı ile vücut tipinizi belirlemiş olursunuz.

 

KUM SAATİ VÜCUT TİPİ

 

Bu vücut tipinde vücut ölçülerinizin olması gereken ölçü boyutları beliniz vücudunuzda bulunan göğüs, omuz ve kalçalardan ince olmasıdır. Bu vücut tipinde en dikkat çeken ve en ince olan bölge bel bölgesidir. Bel bölgesi mezura yardımı ile ölçtüğünüz göğüs ve omuzlar bölgesinin ölçülerinden küçük, bu ölçülere nazaran kalça ölçüsünden daha da küçük olan bölge bel bölgesidir.

 

ARMUT VÜCUT TİPİ

 

Bu vücut tipinde ise mezura ile ölçüm yaparken kalçanın en geniş yerinden aldığınız ölçünün omuz veya göğüs bölgesinden daha büyük ölçülere sahip olmasıdır. Ölçüm yaparken dikkat edilmesi gereken kısımlar; omuz bölgesinde sırttan itibaren dolanarak ölçünün alınması, göğüs bölgesinin ölçümü göğüsün alt uç kısmından alınması ve son olarak da kalça kısmından ölçü alınırken kalçanın en geniş bölgesi dikkate alınarak ölçüm yapılmaktadır.

 

DİKDÖRTGEN VÜCUT TİPİ

 

Dikdörtgen vücut tipinde kalça, omuz, göğüs ve bel ölçülerinizin arasında bir fark bulunmamaktadır. Bu bölgelerinizin ölçüleri aynı kalır veya 1-2 cm fark olmaktadır. Bu vücut tipini kamufle etmek ve bel bölgesini ince göstermek için ise fileden, dantelden veya uygun olan aksesuarlardan yararlanabilirsiniz.

 

TERS ÜÇGEN VÜCUT TİPİ

 

Ters üçgen vücut tipinde de omuzların ölçüsü göğüslerin ölçüleri ile eşit ölçülere sahiptir. Ancak burada omuz ve göğüs ölçüleri kalça ve bel ölçülerinden fazla kalmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara