SONBAHARDA RETRO GÖZLÜKLER | ModaPusula

SONBAHARDA RETRO GÖZLÜKLER

 

 

Retro, bir akım olarak sonbahar üstüne damga vuracak. Geçmişin izlerini taşıyan bu akım için babaannenizin ya da anneannenizin çekmecelerini bir yoklamanın tam da zamanıdır. Sonbaharın mevsimsel çizgi ve desenlerinde Retro model akımının izlerini göreceksiniz. Evinizdeki dantellerden tutun da oluşturduğunuz tüm çiçek desenlerinde ve şallarda bu akımdan nasibini almış göreceksiniz. Bu akım, oluşturduğu yükselen eğilim ile hem kıyafetlerde hem de gözlüklerde tesirini gösterecektir.

 

RETRO İZİ SÜRMENİN ZAMANI

 

Retro, şimdilerde modaya yön veren bir akım olarak karşımıza çıkıyor. Geçmişin derinliklerinden gelen bir esinti ile sonbahara hükmedecek gözüküyor. Sonbaharda gözlük üzerinde dahi izleri görülmeye başlandı. Bu mevsim hemen her şeyde Retro modası hâkim olacak görünüyor.

 

RETRO İLE GÖZLÜK SEÇİMİ

 

Retro denilince birçok kişi iri gözlükler tahayyül ederler. Durum aslında hiçte böyle değildir. Asıl olan irilik değildir. İriliğin hangi ebadının yüzünüze gidip gitmemesidir. Yanlış olan algıyı değiştirmek gerekir. Sonbahar üstünde etkili olan bir model akımıdır.

 

Tüm yüzünüzü kaplayan ve oldukça büyük olan gözlük ile kendinizi rahat hissedeceksiniz. Yüzünüze farklı bir hava vereceğini göreceksiniz. Seçiminiz ile tarzınıza tarz katmış olacaksınız.

 

GÜNEŞ GÖZLÜKLERİNDE RETRO

 

Yaz mevsimi kadar güçlü olmayan bir güneş sebebi ile seçimde daha özgür olacaksınız. Bu sebep ile daha da açık renkli gözlükler seçebileceksiniz. Retro model tasarımı ile hem iri hem de gözlük camlarındaki renk tonları seçeneği ile sizlerin eğilim yakalamanıza katkı sunacaktır. Böylelikle, sonbahar üstünde etkili olan, sadece siyah renk hâkimiyetinde olan güneş gözlüklerinin sultasından kurtulacaksınız.

 

Gözlüğün renk tonlarının yanı sıra çerçevesinin de seçenekleri ile sonbaharda eğilin sağlayacağı görülüyor. Hem renkli hem de baskılı ve desenli çerçeveler ile yüzünüze ahenk katacaktır.

 

RETRO AKIMINDA ÇERÇEVE

 

Retro ile önde duran çerçeve modelleri de vardır. Bu, halk arasında ‘kedigözü’ olarak adlandırılan bir tasarım çerçevesidir. Bu model, gözlük tasarımın getirdiği büyük olma özelliğinin yanı sıra, siyah gözükmesi ile tanınıyor. Her türden kıyafetinizin üstünde taşınabilecek uyumlulukta olduğunu da rahatlıkla görmeniz mümkündür. Kıyafetiniz ister klasik ister modern ya da spor olsun rahatlıkla uyum sağlayacaktır.

 

Retro çerçevelerinden diğeri ise sonbahar üstünde etkili olan, iri yuvarlak model olanıdır. Tüm zaman dilimlerinde hiçbir zaman eskimeyen, moda üstü bir tarzdır. Uzun seneler hep kabul gören bir tasarım ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara