SARIŞINLAR İÇİN MAKYAJ TÜYOLARI | ModaPusula

SARIŞINLAR İÇİN MAKYAJ TÜYOLARI

 

 

 

 

Makyaj yapılırken en dikkat edilmesi gereken şey, ortaya çıkan görüntünün abartılı ya da uyumsuz olmamasıdır. Bunun için de cilt ve saç renklerine uyumlu makyajlar yapılmalı, makyajda kullanılan renkler buna göre seçilmelidir.

 

 

 

Sarışınlar için ten makyajı

sarışın makyaj

 

 

Ten makyajının en önemli unsuru fondöten ve kapatıcılardır. Sarışınların seçtikleri fondöten ve kapatıcılar asla çok koyu renkli olmamalıdır. Çünkü sarışınlar beyaz tenli kişilerdir. Koyu renkli ten ürünleri seçmek uyumsuz ve komik bir görüntüye sebep olacaktır.

 

 

 

Sarışınlar için makyaj tüyolarından biri de ciltteki lekeler ve kızarıklıklar konusunda ekstra hassas olmak gerekmesidir. Açık ten, lekeleri ve kızarıklıkları esmer tenlere göre çok daha fazla belli etmektedir. Bu sebeple doğru kapatıcılar ve corrector’lar kullanılması ve cildin renk açısından tamamen eşitlenmesi çok daha güzel bir görüntü ile sonuçlanacaktır.

 

 

 

 

Son olarak, sarışın kişilerin allık kullanımını da çok abartmaması gerekmektedir. Esmer tenlilerde çok daha yoğun miktarda kullanılabilecek allık miktarları sarışınlarda çok koyu renkli yanaklar ile sonuçlanabilmektedir. Doğal bir görünüm için allıklar mutlaka kontrollü olarak sürülmeli ve gerektikçe tazelenmelidir.

 

 

 

Sarışınlar için göz makyajı

 

 

 

Sarışınlar için makyaj tüyolarından biri kaşları doldururken ve kalınlaştsarışın makyaj ırırken ölçüyü çok fazla kaçırmamaktır. Sarışın kişilerin kaşları da çok koyu renk olmamaktadır. Bu sebeple kullanılan kaş kalemleri, farları, sabitleyicileri ve kaş rimelleri mutlaka kaşların doğal tonuna yakın renklerde seçilmelidir. Sarışınlar, doğal kaş görünümünü çok rahatlıkla yakalayabilmektedirler. Tek önemli nokta, ürün kullanımını dozunda tutabilmektir.

 

 

 

Sarışın kişiler göz makyajı sırasında çok yoğun koyu renkler kullanmak yerine daha doğal ve sıcak tonlar tercih etmelidir. Simsiyah bir göz makyajı sürekli kullanılırsa cilt tonu ile zıt bir görünüm ortaya çıkaracak ve sağlıksız gözükecektir. Bu sebeple kahverengi, kızıl, pembe, yeşil gibi tonların kullanılması daha doğrudur.

 

 

 

Sarışınlar için makyaj tüyolarına son olarak makyajı doğru sabitlemek, kalıcılığına önem göstermek ve sık sık kontrol etmek eklenebilir. Özellikle dağılan ve akan göz makyajları kendini en çok sarışın kişilerin teninde belli etmektedir. Böylesi dağınık bir görüntüden kaçınmak adına sarışın kişilerin özellikle yaz aylarında makyajlarını sabitlemeleri ve sık sık kontrol etmeleri oldukça önemlidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara