Neden Kış Lastiği Kullanılmalı? | ModaPusula

Neden Kış Lastiği Kullanılmalı?

 

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte aracı olan sürücüler, olası donma ve kar yağışına karşın hazırlıklı olmak ve olası trafik kazalarının önüne geçmek için kış lastiklerini satın almaya başladılar bile. Öyle ki kış lastikleri her araç için en gerekli ürünlerden biri olacak bilinir. Çünkü yazın kullandığınız lastiklerin konforu ne yazık ki, kış lastikleri ile eş değer olmayacaktır. Özellikle de sıcakların belirli bir oranda düşmesi, yaz lastiklerinin genleşerek sertleşmesine neden olmaktadır. Bu sertlik, kış aylarında kayganlaşma seviyesinin daha da artmasına yol açar. Kaygınlık ne kadar artarsa da bir aracın o denli güvensiz olması kaçınılmaz olacaktır. Peki 2019 yılında kış lastiği fiyatları nasıl olacak? Neden kış lastiği kullanmalısınız?

Kış lastiği, sürücülerin ve araç içerisinde bulunan diğer insanların güvenliğini sağlayan önemli malzemelerdir. Bu nedenle de kış lastiğinin takılı olduğu bir araçta trafik kazalarının önüne geçilmiş olacaktır. Özellikle de geçtiğimiz kış aylarında meydana gelmiş trafik kazalarına bakıldığında, kazaların oluşumunun başlıca nedenleri arasında araçlarda yaz lastiklerinin takılı olması nedeniyle yol tutuşlarının azalmış olmasıdır. Yani bir araç satın almak ulaşımı güvenli hale getirmez. Ulaşımı güvenli hale getiren şüphesiz ki bakımlı ve her şey düşünülmüş olan araçlardır. Bu araçlara genellikle yaz aylarında yaz lastikleri takılırken, kış aylarında da kış lastikleri takılır. Kış lastik fiyatları geçtiğimiz senelere göre aslında o kadar da yüksek değildir.

Kış lastiği kullanmak kadar aracınızın hızını da hava koşullarına uygun şekle getirmek zorundasınız. Çünkü lastikleriniz kış lastiği olsa dahi donma sorunu olan bir yolda belirli bir hız limitinin üzerine çıkarsanız, kaza yapmanız da kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle de en iyi sürücülerin koşullara uyum sağlayan, kış mevsimine uygun lastiklere sahip ve de güvenlik bilincinde olan kişilerdir diyebiliriz. Kış lastiklerini satın almayanların bir an önce, en uygun fiyat ve kalite garantisi veren kuruluşlar ile iletişime geçmesi son derece doğru olacaktır. Elbette ki aracın dört lastiği için de kış ürünü talep edildiğinde belirli bir oranda indirim söz konusu olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara