Mevsimlere Göre Moda Akımı Nasıl olur? | ModaPusula

Mevsimlere Göre Moda Akımı Nasıl olur?

Moda büyük bir akımdır. Bu akım ile hoşa giden ve toplumca beğenilen aynı zamanda toplum tarafından tüketilecek şeyleri belirlemeye yarayan bir araç olarakta görülebilir. Moda kelimesi İtalyanca dilinde süse düşkünlük ve özenti anlamlarına gelir. Akıma göre her yılın hatta her mevsimin bir modası vardır ve bu moda değişkenlik gösterir. Bahardan yaza geçerken yaza yazdan sonbahara geçerken değişen bir süreç işler. Bir dönem içerisindeki trend belirlenirken çoğu zaman bir önceki yılda insanların en çok tükettiği ürünler değerlendirilir. Aslında moda ihtiyaç ve istekler dahilinde ilerlemektedir. Bu bağlamdan bakılırsa tek bir döneme bağlı kalmaz. Yaz, sonbahar, kış ve bahar aylarının modaları farklıdır.

Kış Modası

Kış modasının belirlenmesi sürecinde yine dikkat edilen konu her zaman olduğu gibi o yılki beğenilen ürünlerdir. Bir başka konu ise tekstil firmalarının o yıl içerisinde ürettikleri ürünler önem arz eder. Teknolojinin ilerlemesiyle yeni kumaşlar ve farklı renkler moda olabilmektedir.

Yaz Modası

yaz mdoası (1)

Sıcakların bastırması ile ortaya çıkan moda akımına is yaz modası denir. Bu dönemde daha çok abiye, transpara, bikini ve pareo türünden kıyafetler daha ön plana çıkar. Yaz modasının belirlenmesinde Paris ve Milano şehirleri ön plana çıkar.

Bahar Modası

Kış mevsiminin aradan çıkmasıyla yaza geçiş dönemi olan bahar adeta yazın müjdeleyicisi konumundadır. Yaz aylarında hangi stil ve kumaşların kullanılacağı bu bahar aylarında belirgin olmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara