Kışı Evlere Taşıyacak Dekorasyon Önerileri | ModaPusula

Kışı Evlere Taşıyacak Dekorasyon Önerileri

 

 

Daha çok evde zaman geçirilen bu mevsimde sıcak ve huzur verici bir ortam yaratmak mümkündür. Kış dekorasyon hazırlıkları yaparak evlerin keyifli ve huzurlu bir hale gelmesi sağlanabilir.

 

 Yün Örgüler

 

Kışın vazgeçilmesi olan yük hem kıyafetlerde hem de dekoratif olarak görülebilir. Bardak altlıkları, kanepe yastık örgüleri ve battaniye gibi yün örgülü eşyalar gün yüzüne çıkmaktadır. İlmekli battaniyeler ve minderler tercihler arasında yer alır.

 

 Ham Ahşap Detayları

 

Tam olarak bu mevsimin rengi olmasından dolayı ahşap detaylı aksesuarlar kullanılarak evlere istenilen hava verilebilir. Yatak başlığı ahşap tercih edilebilir, mumluklar tercih edilebilir. Veya evin bir duvarına ahşap kaplama yaparak yoğun bir ahşap esintisi yaratılabilir. Bu mevsimlerde gerek rengi gerek kokusu ve yapısıyla iç ısıtan aksesuarlardır.

 Kumaş ve Battaniyeler

 

Battaniyeler ısıtmanın yanı sıra güzel dekoratif ürünler olarak da fazlasıyla kullanılmaktadır. Yumuşak ve kalın battaniyeler kışın vazgeçilmezidir.

 

 Post Halılar

 

Kışın gelmesiyle birlikle ince halı ve kilimler kalkar yerini kalın post halılar alır. Yünlü ürünler evin sıcak bir havaya bürünmesini sağlar.

 

 Aydınlatma

 

Bu aylarda eve doğal ışığın girmesi pek mümkün dolmadığından yapay ışıklandırma ve aksesuarla ışıklandırma yapılabilir. Doğal güneş ışığı efekti veren sarı ampuller ile odayı ısıtmak mümkün olabilir. Fener ve eskitme şamdanlar kullanılarak oldukça nostaljik bir hava katılabilir.

 

 Aksesuarlar

 

Kozalar ve kokinalar kışın vazgeçilmez aksesuarlarıdır. Doğanın güzelliği ile sıcaklığını evlere taşımak mümkündür. Kozalakları bir sepetin içerisine koyup bir köşeye yerleştirilebilir. Veya sprey oyayla sıcak tonlara boyayarak aksesuar olarak kullanılabilir. Ayrıca kapı süsü ve duvar süsü olarak da kullanılabilir. Sürekli sulama gerektirmediğinden bakımı kolay olan kokinalar da masa üstlerine veya kapı süslemede kullanmak için idealdir. Rengiyle de eve sıcaklık katacaktır.

 

 Şamdan ve Mumluk

 

Sıcak bir ortam oluşturmaya yardımcı olacaklardır. Şamdanlar klasik evler için tercih edilirken, mumlar daha çok rahat evlerde farklı renkleri de tercih edilerek kullanılabilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara