İlişkilerde Püf Noktalar Nelerdir? | ModaPusula

İlişkilerde Püf Noktalar Nelerdir?

Erkek kadın ilişkilerinde tarafları birer kalıba sokmak yanlış bir davranış şeklidir. Çünkü insanların duyguları ve mantıkları farklı biçimde işlemektedir. Erkekler bunu ister, erkekler şunu ister; ya da kadınlar bunu ister, şunu söylerse bunu demiş olur gibi görüşler tamamen olmasa bile, kısmen gerçeği yansıtmamaktadır.

Ne İstenir

kadın erkek

Her erkeğin ve her kadının ilişkilerde, karşılarındaki insanlardan saygı, anlayış, hoşgörü gibi ilişkinin temelini sağlamlaştıran veya bozan, genel olarak kabul edilmiş görüşler dışında beklentileri farklıdır. Aslında önemli olan nokta ilişkinin amacı ile içeriğidir. Karşılıklı taraflar birbirlerine aşık ise o zaman başka, mantık ilişkisi içerisindeyse o zaman bambaşka bir boyut olmaktadır. Duygular kimi insanı yönetse bile mantığın yönettiği insanlar azımsanamayacak kadar fazladır.

Ne Yapılmalı

Bir erkeğin ne söyleyip neyi kastettiğini anlamak karşısındaki insanın onu ne kadar tanıdığına bağlıdır. Aynı şey kadın için de geçerlidir. Mantığın duyguları geride bıraktığı ilişkilerde, söylenen sözlerin derininde yatan gerçekler umursanmayabilir veya farkında olunmayabilir. Duyguların mantığı geride bıraktığı ilişkilerde ise durum tam tersi olabilir. Aşık olunan kişinin söylediği her kelime özenle ölçülüp tartılır. Çünkü insan aşık olduğu kişiyi en ince ayrıntısına kadar tanımak ister. Sonuç olarak karşıdaki insanın ne istediğini anlamak için erkeler ne ister kadınlar ne ister diye sormak yerine ‘’Ne kadar iyi tanıyorum? Nasıl daha iyi tanıyabilirim?’’ diye sorulup çözüm aranması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara