Erkekler Aşktan Ne Anlar? | ModaPusula

Erkekler Aşktan Ne Anlar?

 

 

Erkekler aşktan ne anlar? Bu soruya verilecek ilk cevap, herkesin aşka bakışının farklı olabileceği ve bütün erkekleri aynı kefeye koyamayacağımızdır. Aşk dediğimiz his, duygu karmaşası karşı cinsimizden kalbimizin seçtiği insana beslediğimiz hislerdir. Kadın ve erkek diye ikiye ayırdığımızda kadınların daha çok şey hissettiği düşünülebilir fakat erkekler aslında aşka kadınlardan daha çok ihtiyaç duyarlar. Erkeklerin aşktan anlamadığı, kadınları hep üzdükleri söylenmiştir. Erkekler genelde kısa, günlük ilişkiler yaşamayı tercih ederler. Sorumluluk, kısıtlanmak gibi yükleri taşımak istemezler. Ta ki aşık olduklarını kadını bulana dek. Aslında her erkeğin istediği kadın tipi mevcuttur fakat aşk genelde istenileni ve elde edilebilecek olanı değil de imkânsız olanı tercih eder.

 

ERKEKLERİN AŞKTAN BEKLENTİLERİ

 

Erkeklerin aşktan, beklentileri aitlik duygusudur. O kadının kendilerine ait olması, bir nevi egolarını da tatmin etmektedir. Bu kadınlarda da olabilen bir özelliktir, sadece erkeklere yüklemek doğru değildir. Aynı zamanda aşka sadece sevgi ve saygıyla bakan erkekler de vardır. Bu erkekler gerçekten aşık olabilecekleri bir kadın karşılarına çıktığında kendilerini daha iyi ve enerjik hissederler. Farklı biri olduklarını düşünmeye başlarlar. Daha iyi biri olmaya, etraflarına fayda sağlamaya çalışırlar. Psikolojik olarak rahat hissederler. Aşık oldukları kadını korumak, onu mutlu etmek isterler. Onlar aşık oldukları kadınlarla yaşamayı, eğlenmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bu gibi aktiviteleri tercih ederler. Aşk anlayışları birbirlerinin hayatlarını kısıtlamak değil, birbirlerini geliştirip birlikte öğrenmektir. Bu da toplumda bu erkeklerin daha ayrı bir yerde tutulmasına sebep oluyor.

 

BİR ERKEK NASIL BİR KADIN İSTER?

 

Bir erkek için onu anlayan ve olduğu gibi kabul eden biri olması çok önemlidir. Yanında kendi gibi hissedebileceği bir kadın her zaman onun için önceliktir. Ailesiyle, arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sevse de kendisini huzurlu hissedeceği yer aşık olduğu kadının yanıdır. Bir erkeğe kendini değerli hissettiren kadın da çok önemlidir. Zaman zaman egolarını tatmin etmek isterler. ​Erkekler için aşk genelde bundan ibarettir.

 

​​​​​Erkekler hayatlarında genelde kendilerini zorlayan, bir andan yüz veren değil de olabildiğince ağırdan alan kadınlar isterler. Bu da kadınlarda onları çeken özelliklerdendir. Özetleyecek olursak her iki taraf da kendilerini değerli hissettikleri ilişkileri tercih ederler. Erkekler aşktan anlarlar, anlamak istedikleri zaman.​​​​​​

 

​​​

 

Erkekler Aşktan Ne Anlar?” için bir yorum

  • Nisan 7, 2018 tarihinde, saat 1:26 am
    Permalink

    Hani hep derler ya kadınlar ne ister diye. Artik o soru değişmeli bence. Erkekler ne ister belli değil.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara