Düğün Makyajı Nasıl Yapılır? | ModaPusula

Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının geldiği şu günler özellikle düğünlerinde başladığı dönemler oalrak bilinir. Gündelik yaşantımızda hiç beklemediğimiz bir anda karşımıza çıkan düğün davetiyeleri ile bazen çok şaşırırız. Bu şaşırma kimi zaman bizi strese sokar. Bir çoğu için düğün demek uzun zamandır görmediği arkadaşlarıyla karşılaşmak demektir. Özellikle bayanlar için bu durum bazen problem olabilmekte. Çünkü her bayan böyle anlarda etkileyici görünmek isteyecektir.

Bayanlar için arkadaşlarının veyahutta yakınlarının düğününde etkileyici bir izlenim verebilmesi adına bir takım makyaj önerilerinde bulunacağız. Böylece endişeleriniz az da olsa azalacaktır.

Makyajla teninizi kapatın

düğün makyajı

Düğüne gitmeden önce fondöten seçimini doğru yapın. İnce yapılı ve aynı zamanda kapatıcılığı yüksek bir fondöten tercih edin. Böyle bir tercih ile yüz kısmınızda kalın ve yoğun bir fondöten tabakası olmayacaktır. Yüzünüz daha sağlıklı ve daha kusursuz görünecektir. Yoğun ve kapatıcı bir makyaj yapmak istiyorsanız fondoteninizi süngeriyle birlikte tampon hareketleri olarak uygulamanızda fayda vardır. Bu şekilde bir uygulamayla fondöteniniz dağılmayacaktır.

Bir düğün makyajında yapılan en temel hatalardan bir tanesi kapatıcıyı yanlış uygulamaktır. Göz altına yanlış yapılan bir kapatıcı uygulaması ile ilerleyen saatlerde dağılmış bir kapatıcı uygulaması görülebilir.

Peki kapatıcı nasıl doğru uygulanır? Doğru uygulama  nokta şeklinde göz altına ters üçgen şeklinde sürmeyle gerçekleşir. Kapatıcınızı dağıtarak yada ileri geri çekiştirerek uygulamayın. Bu son derece yanlış bir uygulamadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara