Dekorasyon Değişikliği Nasıl Olur | ModaPusula

Dekorasyon Değişikliği Nasıl Olur

 

 

Dekorasyon, günümüzde rağbet gören alanlardan biridir. Peki, dekorasyon değişikliği nasıl olur? Öncelikle dekorasyon değişikliğini hangi mekanda yapacağınıza ve mekanınızın tarzını ne şekilde değiştirmek istediğinize karar vermeniz önemlidir. Eğer ki dekorasyon değişikliğini evinizde yapacaksanız tüm odalarda mı yoksa belli bir odada mı yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Farz edelim ki bu değişikliği salonunuzda yapacaksanız.

 

Salonunuz fazlaca ışık almıyorsa perdelerini açık renkte seçmeye dikkat etmelisiniz. Perde seçiminde kolay temizlenebilir ve şık görünen tercihler yapmaya dikkat etmelisiniz. Koyu olan duvar renklerinizi açık tonlarla değiştirmelisiniz. Bu odanızda ferahlık hissi uyandıracaktır. Aynı zamanda led ışıklardan da yararlanabilirsiniz. Bu gibi eksiklikleri not alıp, daha kısa süre içinde dekore etme işleminde yol kat edebilirsiniz. Daha sonra klasik tarzda mı yoksa modern tarzda mı bir salonda oturmak istediğinize karar verip ona göre koltuk takımı seçmelisiniz. Klasik tarz seven biriyseniz varaklı koltuklardan satın alabilirsiniz. Orta büyüklükte bir odanız varsa duvar kenarına masanızı konumlandırabilirsiniz.

 

Masanızın etrafına ayna yerleştirip mekana derinlik kazandırabilirsiniz. Aynı zamanda oda da küçük objelere yer vererek modern bir görünüm elde edip ortama samimi bir hava katabilirsiniz. Salonunuzu oturma odası olarak kullananlardansanız televizyonunuzu tüm koltukların görebileceği bir noktada duvara monte edip etrafına da özel yapım olan raflardan yerleştirerek şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

 

Halı seçiminde leke tutmayan, kolay silinebilir tarzda seçmeye dikkat etmelisiniz. Parkelerinizi ise odanızdaki eşyalara uygun tonlarda ve su geçirmeyen ürünlerden seçmelisiniz. Ancak açık renk parke kullanımı hem odayı aydınlanmakta hem de büyük göstermektedir.

 

Avize seçiminde ortamın tamamını iyi bir şekilde aydınlatacak büyüklükte olmasına önem vermelisiniz. Ya da daha küçük lambalardan yararlanıp, odanın dört bir yanını da led ışıklarla aydınlatabilirsiniz. Son olarak tercihe bağlı şekilde duvarlarınızı dekoratif duvar kağıtlarıyla renklendirebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara