Çocukların Eğitiminde Babanın Rolü | ModaPusula

Çocukların Eğitiminde Babanın Rolü

 

 

Çocukların Eğitiminde Babanın Rolü…Çocukların eğitiminde babanın rolü oldukça yüksektir. Bir çocuğun gözünde baba onun için bir kahraman, bir lider, bir idoldür. Çocuklar babalarını örnek alırlar ve en güvende hissettikleri an babalarının yanlarında oldukları andır. Çocukların gelişimi için baba sevgisi çok mühimdir. Babasının kendine inandığını, güvendiğini, koruduğunu ve kolladığını bilen bir çocuk gelecekte çok daha öz güvenli ve başarılı bir birey olabilir.

 

 BABA ÖRNEK OLMALI

 

           Anne çocuk ilişkilerinde baba çok uzak kalmamalıdır. Mutlaka çocuklarıyla ilgilenmeli ve onlara vakit ayırmalıdır. Çocukların maddi ihtiyaçlarını karşılaması gerektiği gibi çocukların manevi ihtiyaçlarını da karşılaması gerekmektedir. Baba evladından asla uzak kalmamalı mutlaka yanında olduğunu hissettirmelidir. Çocuklarına vakit ayırarak onlarla oyun oynamalı, onlara kitap okumalı, beraber resim yapmalı, onları gezdirmelidir. Bir babanın çocuklarının yanında olması çocuğun gözünde çok önemli bir örnek teşkil edecektir. Çocuk ilk olarak babayı örnek alarak babanın yaptıklarını taklit etmeyle işe koyulacaktır. Babaların verdiği terbiye çok önemlidir. Çocukların gözünde babalar otorite merkezi olmalıdır. Bu doğrultuda oluşacak ve verilecek eğitimlerde çocuk doğru olduğunu düşündüğü her şeyi babasından görerek onu bir şekilde hayatına uygulamaya başlayacaktır. Baba çocukları için bir arkadaş olmalıdır. Çocukların bir problemi olduğunda ilk yardım isteyecekleri kişi güvendikleri babaları olacaktır.

 

 BABA GİZLİ KAHRAMANDIR

 

Çocuk gelişimindeki babanın yeri oldukça önemli olmakla beraber baba, çocukların gözünde kahraman görünümündedir. Çocuklar için babaları çok yüksek bir noktadadır. Babaların mükemmel olduklarını düşünürler. Babaları yanlarındayken hiç bir şeyden korkmazlar. Bunlardan dolayı babanın çocuklarına olan tavırları, onlarla ilgilenmesi, çocuklarına verdiği güven, çocuklarının gözündeki yeri oldukça önemlidir. Babanın en büyük görevi bu görüntüye sahip olmak ve bu çizgiden hiç çıkmamaya çalışmaktır. Babanın her yapacağı hareketin çocuklarına örnek olacağını unutmaması gerekir.

 

Çocukların Eğitiminde Babanın Rolü” için 2 yorum

 • Şubat 2, 2018 tarihinde, saat 2:31 pm
  Permalink

  Babalar gizli değil apaçık kahramandır. Çocuklar her zaman babalarını taklit ederler. 🙂

  Yanıtla
 • Şubat 3, 2018 tarihinde, saat 7:11 pm
  Permalink

  Çok doğru demişsiniz baba gizli kahraman diye. Çok öenmlidir rolü

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara