| ModaPusula

Gelinliğin tamamlayıcısı olan duvak modellerini tercih ederken, gelin adayları belli başlı kriterlere uymak zorundadır. Aksi takdirde başarısız bir seçim yapma ihtimalleri yüksektir. Gelinlik aksesuarları tamamlanmadığında ise gelinlik eksik kalmaktadır. Eksik gelinlik ile de o gece hüsran ile bitebilir, en azından sizler için. Gelin duvağı ise gelinliği tamamlayan en önemli aksesuarlardan birisidir. Her ne kadar küçük bir detay olsa da, doğru seçim yapıldığında ise başarılı bir tercih yapmanın anahtarını elde etmiş olabilirsiniz. Tıpkı vücut tipine göre gelinlik seçilmesi gerektiğinden dolayı, gelin duvağı seçiminde de buna benzer bir kriter mevcuttur. Gelin duvağı seçerken yüz tipinize göre seçim yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen durumlar oluşabilir.

 

Yüzünüzü ön plana çıkaran duvaklar bu sene oldukça moda ve trend olması ile hayatımızda yer edinmiştir. Gelin duvağı ne kadar uzun ise gelinliğin o kadar anlamlı olduğu algısı, 2018 yılında da yer edinmiş bir algıdır. Bu algı doğrultusunda tasarımcılar tarafından, yeni gelin duvakları modellerinde uzun ve oldukça görkemli gelin duvakları yer almaktadır. Uzun gelinlik modellerinde dantel işlemelerinin pek fazla görülmemesinden dolayı sadeliği ön planda tutulmuş modeller olarak satışlara devam etmektedirler. Gelin duvağı, gelinliği tamamlayan ve ona farklı bir hava veren aksesuardır. İsteğe göre seçimi yapılmasından dolayı, bazı gelin adaylarımız gelin duvaklarını tercih etmeyebiliyor. Bu sezon uzun duvak modelleri, en dekolteli gelinlik modellerinden en tesettürlü gelinlik modellerine dahi özel olarak tasarlanmıştır. Kısa duvak ise pek fazla tercih edilmemektedir. Kısa duvak tercihi yapan gelinlerin boyları çok uzun ise, oldukça başarılı bir tercih olduğunu unutmaması gerekir. Orta boylu ve biraz daha kısa olan gelin adayları ise orta ya da uzun boylu duvakları seçebilirler.Gelin duvağındaki ince detaylar ise yüz tiplerinizde yatmaktadır. Sizlere gelin adaylarını ilgilendiren yüz tiplerinin listesini hazırladık.

 

  • Yuvarlak

 

  • Kare

 

  • Dikdörtgen

 

  • Kalp gibi 4 adet yüz tipleri mevcuttur. Gelin adaylarının gelin duvağı seçimi yaparken, belirttiğimiz yüz tiplerine dikkat etmeleri doğrultusunda, gelinliğini başarılı bir seçim ile tamamlayabilir. Bu önerilerimizi dikkate almanız durumunda hayal gibi bir düğün sizi beklemektedir

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Şok Nedir,yeni ,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara