Okul Makyajı Nasıl Yapılır? | ModaPusula

Okul Makyajı Nasıl Yapılır?

Okul Makyajı Nasıl Yapılır? Okul makyajının en önemli püf noktası sadeliktir. Unutmayın podyuma yahut özel bir davete gitmiyorsunuz. Bu nedenle soft ve sade bir görüntü vermek son derece önemli bir konudur.

Eğer şu anda lise öğrencisi iseniz makyaj muhakkak ki okul kurulunca hoş karşılanmaz. Ancak kendinizi iyi hissetmek adına bb ve cc krem kullanabilirsiniz. Çok yoğun bir yapıda olmamak koşulu ile nemlendirici adına bb veya cc kremi kullanabilirsiniz. Bu şekilde renk eşitsizlikleri kaybolur ve daha sağlıklı bir görüntünüz olur. Bunun dışında makyaj malzemesi kullanımı o yaşlar için hem sağlıklı değildir hem de okul yönetimince hoş bir durum olarak karşılanmaz.

Eğer üniversite öğrencisi iseniz gönül rahatlığı ile makyaj yapabilirsiniz. Ancak bu noktada abartıdan uzak durmalı soft ve elegan bir görüntü çizmelisiniz. Blok dersler, uygulamalar, uzayan ders saatleri, asistan hocaların sohbetleri, sohbet havasında amfide geçen saatlerde dayanacak bir makyaj yapmak oldukça önemlidir.

Okul makyajında ten renginize uygun bir fondöten seçmelisiniz. Ardından transparan pudra ile sabitlemeniz makyajınızın uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Göz kapaklarına eyeliner uygulaması tam olarak okul makyajına uygundur. Hem akmaz hem de kolay kolay bozulmaz. Bunun yanı sıra yüze hafif bir kontör uygulaması da yapılabilir. Ayrıca allık ile de elmacık kemikleri belirginleştirilir. Son olarak istenilen tonda bir ruj tercih edilebilir. Eğer sade bir göz makyajınız var ise yoğun ve mat kırmızı sizi oldukça hoş hissettirecektir.

Okul Makyajı Nasıl Yapılır?” için 5 yorum

 • Ocak 2, 2018 tarihinde, saat 6:04 am
  Permalink

  Lise veye üniversite de olan kızlara tavsiye ederim güzel ve hoş bir makale yazılmış.

  Yanıtla
 • Ocak 2, 2018 tarihinde, saat 2:28 pm
  Permalink

  Okul makyajı lise ögrencileri için olmaması gereken bir şey çünkü lise belli kuralları olan bir yer. Tabi üniversite ögrencisine kimse karışmamalı

  Yanıtla
 • Ocak 2, 2018 tarihinde, saat 2:47 pm
  Permalink

  okul makyajının ne olduğu bilmeyen ergenlerimiz bu yazıyı mutlaka okusun yaş 18 makyaj 30

  Yanıtla
  • Ocak 5, 2018 tarihinde, saat 10:38 am
   Permalink

   Aynen katiliyorum. Hatta okulda makyaja bile gerek yok bence. Yapicaksanizda sade birsey yapmaniz yeterli

   Yanıtla
 • Ocak 3, 2018 tarihinde, saat 6:08 am
  Permalink

  okulda makyaj yapanlar için güzel yöntemler.Üniversiteye gidenler bence okumalı.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şok Nedir,yeni bir iş,Ne zaman emekli olurum, Justfog Elektronik Sigara